Мексико се класира по драматичен начи на участие в турнира Копа Америка догодина. Едсон Алварес спаси "ацтеките"от шокираща елиминация с гол в 11-ата минута на добавеното време срещу Хондурас, а неговият отбор спечели с 4:2 след дузпи и се класира за Копа Америка през следващата година. Ямайка също си осигури място на турнира, записвайки победа над Канада.

При дузпите Сесар Уерта пропусна на два пъти за мексиканците, но реферът върна също толкова пъти удара за ново изпълнение заради неправилно позициониране на вратаря Едрик Менхивар. Уерта вкара от третия опит за 4:2 и Анди Нахар пропусна за Хондурас, което сложи край на мача.

Хондурас водеше с 2:0 след първия мач, но мексиканците стигнаха до изравняване на общия резултат чрез Луис Чавес през първата част и Алварес през втората. Последният бе точен минута и половина след изтичане на минималното добавено време.

Ямайка пък преодоля загуба с 1:2 в първия мач срещу националите на Канада, които обаче поведоха и в ответния мач. Гостите обаче спечелиха с 3:2 в Торонто и общият резултат стана 4:4, което класира Ямайка на Копа Америка заради повече голове на чужд терен.

Следващото издание на Копа Америка ще бъде от 20 юни до 14 юли в САЩ. Жребият е на 7 декември, като десетте отбора от Южна Америка се класират автоматично. САЩ, Мексико, Ямайка и Панама също така се класираха за полуфиналите на Лигата на нациите в зона КОНКАКАФ, които трябва да се проведат на 21 март.