Чили и Перу поднесоха една от най-постните продукции на турнира Копа Америка.

Срещата завърши с победа за Чили с 1:0, но резултатът нямаше значение и за двата тима, тъй като те си бяха осигурили място на полуфиналите. Предвид този факт, срещата се игра от резервите, а на основните играчи им бе дадена почивка.

Единственото попадение в срещата бе автогол на перуанеца  Андре Мартин Карийо в 90-ата минута на срещата.

Половин час по-рано двата отбора останаха с по 10 човека, след сбиване на Джанкарло Кармона и Жан Бесажур. Съдията не се поколеба и показа червени картони да вамта провинили се.

Чили е лидер в група "С" и чака съперника си за четвъртфиналите измежду тимовете на  -  Венецуела, Бразилия или Парагвай. Перу остана на третата позиция, но също ще играе в следващата фаза.