Парагвай започна с победа участието си на тазгодишната Копа Америка. "Гуараните" се наложиха с 3:1 над аутсайдера Боливия и оглавиха класирането в група "А'" в която са още Аржентина, Чили и Уругвай.

Боливийците изненадващо поведоха с гол от дузпа на Ервин Саведра, но червен картон на Хауме Куеляр секунди преди почивката направи задачата им за второто полувреме почти непосилна.

През втората част на терена имаше само един отбор. Парагвай изравни в 62-ата минута с гол на Каку след мощен шут извън наказателното поле, а в 65-ата се разписа и Анхел Ромеро. Боливия нямаше никакъв отговор за тоталното надмощие на "гуараните". В 80-ата минута Ромеро завърши отлична контра с нов гол и реши всичко в полза на Парагвай.

В другия двубой от групата Аржентина и Чили завършиха наравно 1:1.