Националният тим на Бразилия е първия полуфиналист в тазгодишното издание на Копа Америка! Домакините на турнира сториха това по възможно най-драматичния начин, след като елиминираха Парагвай след изпълнението на дузпи (4:3), като редовното и допълнително време завърши при резултат 0:0.

Перу остана без Фарфан до края на Копа Америка

"Гуараните" играха с човек по-малко, след като в началото на втората част Балбуена беше изгонен с директен червен картон.

Така победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там Селесао показаха по-точен мерник и с 4:3 попадения се добраха до следващата фаза.

Снимка 431211

Източник: EPA/БГНЕС

Густаво Гомес пропусна още при първия опит за Парагвай, а след това точни от бялата точка бяха Вилиан, Маркиньос и Коутиньо за Бразилия и Алмирон, Валдес и Рохас за парагвайците. Роберто Фирмино даде надежда на "гуараните", пропускайки при четвъртия удар за домакините, но веднага след това и Дерлис Гонзалес не успя да уцели вратата. Така решаващият удар бе за Габриел Жезус, който бе точен и донесе успеха на своя тим за крайното 4:3.

Снимка 431212

На полуфинал "златистите" ще срещнат победителят от двойката Венецуела - Аржентина.