Уругвай победи Чили в сблъсък от Група "C" на Копа Америка. Суарес и компания се наложиха с минималното 1:0 на легендарния "Маракана" в Рио де Жанейро.

Победния гол за Уругвай отбеляза Единсон Кавани в 82-ата минута.

Снимка 430701

Източник: Twitter

Чилийците остават на второто място в групата. Уругвай спечели с 4:0 срещу Еквадор и завърши 2:2 с Япония и победата гарантира лидерската позиция за състава в подреждането.

След нулево първо полувреме, двата тима запазиха интригата за след почивката.

Меси след успеха над Катар: Имахме нужда от такъв мач

"Върнахме си спокойствието и увереността"

В 69-ата минута на мача Чили беше най-близо до откриване на резултата. След изпълнение на конер Пауло Диас успя да насочи топката с глава, но Хосе Хименес изчисти също с глава от голлинията.

Снимка 430703

Малко след това играта беше прекъсната за кратко, тъй като на терена нахлу зрител. Работата на стюардите беше улеснена от чилийския бранител Гонзало Яра, който го фаулира.

Уругвай стигна до гол в 82-ата минута, когато Родригес центрира към Кавани, който беше оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата.