30 години след знаменития гол на Диего Марадона срещу Англия на световното първенство в Мексико, отново понятието „Божия ръка" влезе в употреба. Тази нощ стана една от най-големите изненади в историята на Копа Америка. Родината на красивия футбол Бразилия отпадна след загуба във Фоксбъро от аусайдера Перу с 0:1. Скандалното е, че победният гол за Инките беше отбелязан с ръка.

Раул Руидаз отбеляза победния гол в 75-ата минута, след като отклони остро центрираране на Анди Поло с дясната си ръка и вкара топката в бразилската врата. Съдията Андрес Куня първоначално отмени попадението, но след разговор със страничния си помощник и с някой по радиовръзката реши да зачете гола.

Филипе Коутньо и Вилиан развинтваха перуанската защита в началото на мача. Фелипе Луиш накара вратаря на Перу, Педро Галесе да направи трудно спасяване. Малко по-късно Галесе трябваше максимално да се разтегне за да избие труден удар на Габриел.

В 23-тата минута бразилците искаха дузпа, но Куня остана безмълвен. В края на полувремето беше ред на перуанците да искат дузпа.

САЩ избягаха от Бразилия на четвъртфинала (ВИДЕО)

Янките победиха с минималното 1:0 Парагвай

След почивката Инките започнаха да поглеждат към вратата на Алисон. Коутиньо продължи да бъде основния проблем за защитата на Перу.

Тогава дойде фаталната 75-ата минута, когато Анди Поло отдясно и центрира остро. Руидас отклони топката така, че първоначално не се видя с коя част на тялото го прави. И вседнага, както Диего Марадона преди 30 години, започна „наивно" да се радва. Съдията може и да не беше видял, но разговаря с накой, който го убеди да признае попадението.

В оставащите минути до края, включително и добавените 5 бразилците стигнаха до няколко възможности, но не можаха да отбележат.

Снимка 238807

Перу победи Бразилия в мач за Копа Америка за първи път от 1975-а година, когато спечели трофея.

Инките ще играят със своите съседи от Колумбия на четвъртфинала, а другият отбор от тази група Еквадор ще се срещне с домакините от САЩ.

Група B: 1. Перу 7 точки, 2. Еквадор 5 точки, 3. Бразилия 4 точки, 4. Хаити 0 точки.

В другата среща Еквадор победи аутсайдера Хаити с 4:0.