Отборът на Аржентина победи с 1:0 състава на Парагвай в последната среща от груповата фаза на група "С" на турнира Копа Америка.

Двата отбора стартираха с променени състави в сравнение с предишните две срещи. За гаучосите от титулярния състав отпаднаха играчи като Рикелме и Меси, докато за Парагвай на резервната скамейка бе седнал звездата на тима Роке Санта Крус.

Аржентина започна срещата по-мотивирано като първите голови възможности бяха пред вратата на Бобадия, но гол така и не падна.

В най-опасното положение в началото на срещата Камбиасо центрира от ляво, Луис Гонзалес свали топката на границата на вратарското поле, но плонжиралият Пабло Аймар бе блокиран и не успя да играе с топката.

Гаучосите продължиха да натискат, но едва в края на полувремето създадоха няколко стопроцентови ситуации пред вратата на Парагвай, пропуснати от Гаго и Луис Гонзалес.

През втората част Аржентина започна вихрено и в 50-ата минута Карлос Тевес уцели гредата на вратата пазена от Бобадия. Минута след това и Родриго Паласио стори същото.

В 79-ата минута логичното се случи, когато влезлият 10 минути по-рано Лионел Меси преодоля защитник по левия фланг и центрира остро към вратата на Парагвай. Топката бе отклонена и достигна до Хавиер Масчерано, който се бе пласирал на дъгата на наказателното поле. Той обработи топката, нагласи си я и с техничен удар я прати в десния ъгъл на Бобадия за 1:0.

До края на срещата парагвайските футболисти се опитаха да променят развоя на срещата, но дори и влизането в игра на Роке Санта Крус не помогна.

При този резултат завърши срещата и така аржентинците си осигуриха сравнително по-лекия противник, състава на Перу за четвъртфиналите, докато Парагвай ще трябва да се изправи срещу мотивирания тим на Мексико.

състави:
Аржентина: Абодансиери, Санети, Ибара, Даниел Диас, Бурдисо, Гаго, Луис Гонзалес, Камбиасо, Паласио, Аймар, Тевес.
Парагвай: Бобадия, Мансур, Жулио Сезар, Торес, Вера, Жулио Дос Сантос, Едгар Гонзалес, Риверос, Сантана, Кабаняс, Санта Крус.