Националният тим на Аржентина си спечели няколко дни спокойствие, след като успя да се класира за четвъртфиналите на турнира Копа Америка. "Гаучосите" сториха необходимото и спечелиха срещата си срещу аутсайдера Катар с 2:0.

По този начин селекцията на Лионел Скалони финишира на второ място в група В, оставайки на пет разлика от тоталния доминатор Колумбия. "Лос кафетерос" пък стигнаха до пълен точков актив в групата, след като се справиха и с Парагвай (1:0).

Бразилия отнесе Перу и продължава напред за Копа Америка

Селесао разби "инките" с 5:0

Първото попадение в срещата реализира Лаутаро Мартинес още 4-ата минута. До него се стигна, след като нападателят на Интер се възползва от груба грешка в отбраната на съперника и отблизо разстреля Ал Шееб.

Снимка 430566

Източник: EPA/БГНЕС

До почивката двата тима си размениха по един отличен шанс. Първо Лео Меси пропусна да удвои преднината на своите, а пък Басам Хишам Ал-Рави беше много близо до сензацията, след като негов мощен шут от фаул разтресе лявата греда.

Второто полувреме не промени по никакъв начин развоя на събитията. Кун Агуеро продължаваше да изпуска ситуации с лека ръка, като по този начин, макар и неволно, все още оставяше жива интригата на "Арена до Гремио" в Порто Алегре.

Кун все пак се реваншира за пропуските си и успя да вкара в 82-ата минута. Звездата на Манчестър Сити направи скоростен рейд измежду отбраната на Катар и с шут в далечния ъгъл оформи крайното 2:0.

"Гаучосите" не само продължават на четвъртфиналите, но и се разминаха с домакина Бразилия, като съперник в следващия кръг ще им бъде Венецуела.