Бразилия спечели група "А" на Копа Америка. "Селесао" разби с 5:0 Перу на "Арена Коринтианс". Каземиро откри резултата в 12-ата минута. Роберто Фирмино удвои седем минути след това. Евертон бе точен за 3:0 в 32-ата минута. Даниел Алвеш вкара четвърти гол в 54-ата минута, а крайният резултат оформи Вилиан в 90-ата.

Така Бразилия събра 7 точки и изпревари втория Венецуела, който остана с 5. Перу има 4 пункта в актива си на третото място, а последен остана Боливия.

Каземиро откри резултата в 12-ата минута с първата възможност за своя отбор. Халфът стреля с глава, топката се отби от гредата и след поредица от рикошети все пак успя да вкара топката във вратата.

Снимка 430465

В 19-ата минута Фирмино вкара за 2:0 след нов куриозен гол. Вратарят на Перу Галезе нацели нападателя в опит да изчисти топката напред. Кълбото се удари в гредата, след което се върна във Фирмино, който не сбърка.

В 32-ата минута Евертон направи резултата класически. Крилото нахлу отляво и с мощен удар извън наказателното поле простреля Галезе.

В самия край на полувремето се стигна до спорна ситуация. Футболист на Перу стреля с глава в пеналта и топката срещна ръката на Маркиньос, но дузпа не бе отсъдена.

Бразилия и Венецуела завършиха 0:0 в мач от Копа Америка

Бразилия не успя да пробие ВАР и Венецуела

Разочарование за домакините на Копа Америка

В 54-ата минута Дани Алвеш започна една атака по дясното крило. Защитникът комбинира с Фирмино, който го изведе на стрелкова позиция и играчът на ПСЖ бе безпощаден за 4:0.

Габриел Жезус пропусна две отлични възможности за гол. В 90-ата минута Вилиам със страхотен удар оформи крайното 5:0. Малко след това Галезе спаси дузпа на Габриел Жезус.