Представителят на Европа - Манчестър Сити, спечели Световното клубно първенство по футбол, след като на финала в турнира "гражданите" разбиха бразилския Флуминензе с 4:0. Възпитаниците на Пеп Гуардиола имаха тотален контрол над носителя на Копа Либертаторес и се увековечиха с поредното си ценно отличие. Така "небесносините" се превърнаха в единствения английски отбор, който едновременно е актуален носител на трофеите във Висшата лига, ФА Къп, Шампионската лига и Световното клубно първенство.

Високо над останалите в тази среща беше Хулиан Алварес, като аржентинският национал вкара два гола и подаде за този на Фил Фодън. Нино от съперниковия тим си вкара автогол.

"Гражданите" поведоха още в 40-ата секунда - Нейтън Аке, отправи удар, който се отби в страничния стълб, след което Хулиан Алварес реагира много умно и прати топката в опразнената врата.

Снимка 647245

В 27-ата минута английският шампион удвои аванса си. Фил Фодън получи подаване на границата на наказателното поле, напредна и стреля, а при опита си да изчисти капитанът на Флуминензе Нино прати топката в собствената си врата.

В 72-ата минута Ман Сити се доближи още повече до успеха. Хулиан Алварес пусна остър пас успоредно на голлинията, който Фил Фодън превърна в гол за 3:0.

Две минути след това Пеп Гуардиола трябваше да извади Родри от игра, след като испанският национал се контузи.

Снимка 647244

Две минути преди края Хулиан Алварес вкара второто си попадение в двубоя, след като получи в наказателното поле от Матеуш Нунеш и майсторски със силен изстрел прати топката във вратата на 43-годишния Фабио.