Реал (Мадрид) победи Гремио с 1:0 във финала на Световното клубно първенство. Единственото попадение на стадион "Шейх Зайед" в ОАЕ вкара Кристиано Роналдо в 53-ата минута и по този начин "белите" спечелиха трофея за втора поредна година.

Бразилският тим не успя нито веднъж да създаде опасности пред вратата на Кейлор Навас и закономерно загуби. В същото време и "белите" бяха далеч от най-добрата си игра, но след блестящо изпълнение на CR7 от пряк свободен удар стигнаха до заслужен успех.

Реал (Мадрид) - Гремио 1:0

Реал (Мадрид) - Гремио 1:0, гол на Роналдо

Финалът на Световното клубно първенство ще се проведе в ОАЕ

В началото на срещата капитанът на Гремио Жеромел остави белези от бутоните си по краката на Кристиано Роналдо. Съдията обаче остави без последствия действията на защитника.

Снимка 329431

Постепенно "белите" наложиха волята си и положенията пред Марсело Грое започнаха да валят едно след друго. В 17-ата минута силен удар на Роналдо излезе в аут. Три минути по-късно защитата на Гремио не се ориентира добре. Топката попадна в Карвахал, но ударът му бе избит.

Малко след това Иско пусна извеждащ пас за Бензема, но Марсело Грое предвидливо излезе и улови. В 24-ата минута Модрич преодоля Мичел и нанесе удар, който мина на сантиметри от гредата.

Пачука разгроми Ал-Джазира с 4:1 и е на трето място в света

Шампионите на ОАЕ не можаха да повторят играта си срещу Реал

В 28-ата минута Едилсон пробва удар от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на Навас. В 37-ата минута многоходова атака на Реал завърши с удар на Дани Карвахал, който бе избит от защитник.

Две минути по-късно мощен шут на Роналдо от пряк свободен удар мина покрай вратата.

Снимка 329432

Втората част стартира с поредица от удари към вратата на южноамериканците. В 51-ата минута Роналдо се освободи с рязък финт и шутира много силно от дъгата, но и доста неточно.

Две минути по-късно Кристиано бе фаулиран пред наказателното поле. Португалецът застана зад топката и с прецизен удар, който разсече стената вкара за 1:0.

Снимка 329435

В 58-ата минута попадение на Роналдо бе отменено, заради засада на Бензема. Малко след това седмицата на "белите" опита удар с пета, който бе избит в корнер.

В 65-ата минута Модрич напредна и нанесе удар, който се отби от страничния стълб. В 79-ата минута Гарет Бейл замени Карим Бензема и влизането му веднага раздвижи нападението на Реал.

Снимка 329424

Марсело Грое успя да спаси опасен удар на Роналдо, а малко след това изби в корнер фалцов шут на Бейл.

В добавеното време Лука Модрич можеше да вкара втори гол, но ударът му бе твърде неточен. Така финалът завърши с успех за "белите" с 1:0.