Реал (Мадрид) триумфира с титлата на Световното клубно първенство, след като играчите на Зинедин Зидан успяха да победят на финала японския шампион Кашима Антлърс.

Срещата в Йокохама предложи невероятни емоции на зрителите - пред екраните и трибуните, които имаха възможност да видят всичко. Буквално...

Куп голове, обрати, екшън, положения и суперфутбол, съпроводени за десерт с две продължения по 15 минути, след които в крайна сметка 11-кратните европейски шампиони взеха своето за крайното 4:2!

Над всички бе звездата на тима - Кристиано Роналдо, превърнал се в основния коз за мадридчани в добавените 30 минути. Португалският техничар блесна с хеттрик, а два от головете му паднаха в продълженията на срещата.

НА ЖИВО: Реал (Мадрид) - Кашима Антлърс, Роналдо блесна с хеттрик в продълженията!

Моментът, в който ще стане ясно кой ще спечели Световното клубно първенство

Още в началните минути на двубоя стана ясно, че ще гледаме интресен и страхотен сблъсък, но едва ли някой е предполагал, че японците ще озорят толкова своя именит съперник. Но всичко по реда си...

Реал поведе рано в резултата, след като Лука Модрич стреля пред наказателното поле, топката бе избита от стража на Кашима, но при добавката Карим Бензема от 3-4 метра отбеляза - 1:0 за футболистите на Зинедин Зидан!

Голът донесе допълнително настроение в играта на испанците и логично последва пълно тяхно надмощие на терена. Те обаче можеха да допуснат изравняване бързо, ако удар на Шибазаки не бе минал на сантиметри над гредата на Навас.

Снимка 268708

Стигна се обаче до заключителните минути на първото полувреме, когато центриране от левия фланг не бе изчистено добре от Рафаел Варан и футболистът с култовото име Шибазаки мигновено се възползва от този факт и с диагонален удар от разстояние около вратарското поле, леко по диагонал, изравни - 1:1!

При този резултат дойде и почивката!

Началото на втората част бе шеметно и малко очаквано предвид имената на съперниците и разликата в класите на отделните футболисти.

И така лудницата започна след малко повече от 50 минути игра на стадиона в Йокохама. Точно тогава японците поведоха в резултата след нов гол на Шибазаки, който с фронтален удар с левия крак извън наказателното поле изненада Кейлор Навас и хвърли в екстаз по-голямата част от зрителите на стадиона - 2:1 за Кашима!

Очаквано Реал включи на максимално висока предавка, а японският шампион очаквано се прибра да брани преднината си от един гол, разчитайки на контраатаки.

Уви, намеренията им не проработиха...

Малко преди да изтече един час игра защитник на Кашима събори изключително необмислено и нескопосано националът Лукас Васкес в наказателното поле и съдията с право посочи бялата точка.

Зад топката застана Кристиано Роналдо, който не сгреши и донесе паритета - 2:2!

Снимка 268725

Още в следващата атака мадридчани можеха да достигнат до пълен обрат, но удар на Кристиано близо до дъгата на наказателното поле бе избит в корнер, а освен това португалецът можеше да комбинира с Бензема и Васкес, които бяха на удобни позиции.

Последваха нови куп опасни нападения на "кралете" на Зидан, идващи основно от двата фланга, но страхотни удари на Марсело и Бензема бяха избити от Согохата, който направи страхотен мач на вратата на Кашима.

За капак Роналдо бе отчаян за сетен път в последните минути на редовното време, когато сам срещу стража на японците пропусна да донесе победата на Реал. На всичкото отгоре в последните секунди на 90-те минути Кашима можеше да стигне до категоричен триумф, но удар на Фабрицио с мъка бе избит в корнер от Навас.

Снимка 268709

Така мачът навлезе в двете продължения, в които Реал демонстрира своята класа и логично триумфира в турнира!

Първите 15 минути минаха под диктовката и знака на Кристиано Роналдо.

В 98-та минута португалецът се възползва от отличен извеждащ пас и с левия крак пусна топката под плонжа на Согохата - 3:2!

В 104-та минута отново Кристано сложи точка на спора, след като успя да овладее топката при удар на Кроос и с мощен шут, отново с левия крак, оформи своя хеттрик и крайното 4:2 в мача!

Победата донесе третия трофей за Реал (Мадрид) под ръководството на Зинедин Зидан, след като мадридчани спечелиха купите в Шампионската лига и Суперкупата на Европа преди това.