"Tú y Yo, ale, ale, ale" звуча на стадиона на почивката.

Това световно първенство буквално върна футбола назад във времето...

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме със сигурност е накарало голяма част от зрителите, които не са пряко ангажирани с някой от двата тима, да сменят канала, в търсене на нещо по-интересно, като световно първенство по решаване на кръстословици, да речем.

Слаб футбол, никаква идея в играта на футболистите и от двете страни на игрището, които не проявяваха особен интерес към наказателното поле на съперника си. В голяма част от случаите дори и към половината на опонента въобще.

В моментите, в които изглеждаше, че все пак е възможно да се стигне до голова ситуация, атакуващите състезатели на Гремио и Пачука решаваха, че не желаят да развалят настроението на заложилите за "без гол" до почивката фенове и се отказваха да стрелят.

Кейсуке Хонда на два пъти можеше да открие резултата, но очевидни неточности в отбраната на Гремио явно не бяха достатъчен дразнител за бившия футболист на Милан, който почти "изоставяше" топката, отказвайки се да я гони до края на атаката.

През първото полувреме не беше налична нито една стопроцентова ситуация за отбелязване на гол. Съответно резултатът се запази непроменен, но това видимо не притесняваше никого.

45′

Почивка.

44′

Хонда излиза сам срещу вратаря!

Изстрелът му обаче бе спрян от Кортес.

38′

Фернандиньо получи добре топката, напредна в полето на съперника, но завършващото му подаване не беше на ниво.

Добра акция за бразилския тим.

36′

Две поредни нарушения на Мурийо.

Не е санкциониран той от Феликс Брих.

34′

Жълт картон за Гусман.

31′

Рамиро се опитва да стреля от въздуха!

Безуспешно.

При всички положения обаче, добра атака за Гремио.

29′

Заучено положение за Гремио, при поредния фаул за тима в половината на съперника.

Би следвало да го "отучат" това разиграване в състава, тъй като не им донесе нищо съществено.

27′

Мексиканският тим се опитва да противодейства подобаващо на съперника си.

За момента без особен успех.

22′

Жълт картон за Канеман.

17′

Едилсон стреля от свободен удар от над 30 метра!

Силен шут на състезателя, но топката не попада в целта.

14′

Фернандиньо е доста "мълчалив" на терена до момента.

Лидерът при реализаторите на Гремио в местното първенство за тима си през сезона не се отчита с кой знае какво на игрището.

12′

Хонда е най-дейният футболист в състава на Пачука.

Това едва ли изненадва особено феновете на двата тима.

8′

Изстрел на Хонда от далечна дистанция!

Топката минава встрани от целта.

1′

Моура Санчес

Пачука ще срещне в полуфиналите на Световното клубно първенство днес носителя на Копа Либертадорес - Гремио.

В другата среща от тази фаза Реал (Мадрид) ще се изправи срещу Ал Джазира.

Зинедин Зидан: Искаме световната клубна купа

Зидан: Всички искат Реал (Мадрид) да бие с по четири или пет гола разлика, но не е лесно

"Тук сме, за да покажем силата си"

Със спечелването на Копа Либертадорес, Гремио оформи финалната четворка от клубове, които ще излъчат отбор номер едно на планетата в Абу Даби (ОАЕ) между 6 и 16 декември.

Носителят на трофея Реал (Мадрид) и Гремио се включват директно от полуфиналите.

Снимка 327715

Освен испанския и бразилския представител, в надпреварата участват още мексиканският Пачука и домакините от Ал Джазира.

За да достигне до тази фаза, Пачука победи трудно с 1:0 след продължение състава на Видад Казабланка.

Снимка 328173

Африканският шампион остана с човек по-малко на терена в 69-ата минута, когато червен картон получи Брахим Накач. В 112-ата минута Пачука проби защитата на Видад, а голмайстор беше Виктор Гузман.

Ал Джазира ще се изправи срещу световния клубен шампион Реал (Мадрид) на 13 декември.

Снимка 325636

Финалът в турнира е насрочен за три дни след това. Срещата за 3-о и 4-о място е в същия ден, но започва три часа по-рано - от 16:00.