Байерн (Мюнхен) е световен клубен шампион. Бараците победиха на финала мексиканския Тигрес с 1:0. Срещата се игра в Ал Раян, Катар.

Единственото попадение бе дело на Бенжамен Павар. Преди това гол на Байерн бе отменен заради засада на Левандовски.

Тигрес е шампион на Северна и Централна Америка и на полуфинала сензационно шампиона на Южна Америка Палмейрас, побеждавайки го с минималното 1:0 на "Еджукейшън Сити Стейдиъм" в Ал Раян.

Снимка 518168

Баварците пък стигнаха до финала след като победиха Ал Ахли без проблеми с 2:0.В днешния мач, старши треньорът на Байерн Ханзи Флих не можа да разчита на Жером Боатенг, който се прибра в Германия заради лични проблеми. Освен него, аут бе и друг опитен играч - Томас Мюлер, който е с коронавирус. Това е четвърта титла за баварците от Световното клубно първенство.

Байерн (Мюнхен) - Тигрес, на живо

Двата отбора спорят за титлата на Световното клубно първенство

Срещата започна с натиск на баварците. В 18-ата минута се стигна до дискусионна ситуация. Кимих засече топката в наказателното поле и с удар по диагонала вкара във вратата на Тигрес. Левандовски прескочи топката, тъй като беше в засада. Байерн вече ликуваше, но съдията след разглеждане на ситуацията чрез ВАР, отмени попадението.

В 33-ата минута, след бързо изпълнение на корнер, Сане засече и стреля опасно, но топката нацели сглобката на вратата.

Снимка 518175

Източник: EPA/БГНЕС

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево реми.

През втората част, баварците продължиха да търсят активно попадението.

В 60-ата минута, Кимих центрира, вратарят изби, Павар засече и вкара топката в мрежата. Реферът не зачете попадението заради засада на Левандовски. След разглеждане на ситуацията от ВАР, той промени решението си и отсъди - 1:0 за баварците.

Ал Ахли спечели бронза на Световното клубно първенство след дузпи

Надвиха Палмейрас

В 80-ата минута, Корентин Толисо достигна до точно подаване и опита да застраши вратаря с далечния си удар. Той обаче разтресе лявата греда.

Снимка 518172

Малко по-късно, Дъглаш Коща имаше времето и пространството в наказателното поле, след като овладя тънко подаване, но ударът му под напречната греда беше брилянтно спасен от Науел Гусман.

Снимка 518173

До края на мача, мексиканците не успяха да отговорят и така Байен ликува с титлата от Световното клубно първенство.