90′
Турнир: Световна клубна купа Стадион: "Еducation City stadium", Ал Раян Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! БАЙЕРН Е СВЕТОВЕН КЛУБЕН ШАМПИОН!

85′

Играч на Байерн опита далечен пас, вратарят беше излязъл неразчетено и за малко да изпусне дългата топка да влезе във вратата му, но почти на линията я улови.

80′

Греда за Байерн! Корентин Толисо достигна до точно подаване и опита да застраши вратаря с далечния си удар. Той обаче разтресе лявата греда!

73′

Кингсли Коман е заменен от Дъглаш Коща.

73′

Роберт Левандовски е заменен от Максим Чупо-Мотинг

72′

Алаба опита удар от границите на наказателното поле, но твърде неточно.

70′

Жълт картон на Луис Родригес.

64′

Серж Гнабри отстъпва мястото си на Корентин Толисо.

63′

Играчите на Тигрес искат дузпа за игра с ръка на Павар, но съдията е категоричен, че няма нарушение на правилата.

60′

ГОЛ ЗА БАЙЕРН! Кимих центрира, вратарят изби, Павар засече и вкара топката в мрежата. Реферът не зачете попадението заради засада на Левандовски. След разглеждане на ситуацията от ВАР, той промени решението си и отсъди - 1:0 за баварците!

Снимка 518176

Източник: EPA/БГНЕС

58′

Байерн владее инициативата, но така и не успява да намери пътя към вратата на Тигрес, което сериозно изнервя Флик.

Снимка 518173

51′

Добър шанс! Серж Гнабри засече перфектен пас и стреля точно над напречната греда.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ВИЖТЕ КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43′

Хесус Дуеняс получава жълт картон.

33′

След бързо изпълнение на корнер, Сане засече и стреля опасно, но топката нацели сглобката на вратата!

28′

Киньонес опита бърза атака, но защитник се върна добре, за да отнеме.

24′

Бърза контраатака на баварците. Гнабри подаде към Дейвис, който центрира успоредна на голлинията, но защитник на Тигрес пресече паса.

18′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА БАЙЕРН! Кимих засече топката в наказателното поле и с удар по диагонала вкара във вратата на Тигрес. Левандовски прескочи топката, тъй като беше в засада. Байерн вече ликуваше, но съдията след разглеждане на ситуацията чрез ВАР, отмени попадението!

Снимка 518172

14′

Алфонсо Дейвис проби към наказателното поле, но не успя да си освободи пространство за удар.

6′

Левандовски получи хубав пас от Давид Алаба в наказателното поле, но не успя да овладее добре и стреля твърде разочароващо.

2′

Още в първите минути на мача, Жиняк стреля с глава, но Нойер изби топката в корнер, след който не последва нищо.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

35 Чавес

Байерн (Мюнхен) се изправя срещу мексиканския Тигрес във финала на Световното клубно първенство.

Срещата е в Ал Раян, Катар от 20:00 часа и ще бъде предавана пряко по БНТ 3.

Тигрес е шампион на Северна и Централна Америка и на полуфинала сензационно шампиона на Южна Америка Палмейрас, побеждавайки го с минималното 1:0 на "Еджукейшън Сити Стейдиъм" в Ал Раян.

Баварците пък стигнаха до финала след като победиха Ал Ахли без проблеми с 2:0.

Звезда на Байерн е с коронавирус

Томас Мюлер е дал положителен тест

В днешния мач, старши треньорът на Байерн Ханзи Флих няма да може да разчита на Жером Боатенг, който се прибра в Германия заради лични проблеми. Освен него, аут е и друг опитен играч - Томас Мюлер, който е с коронавирус. До момента баварците имат три титли от Световното клубно първенство.

Боатенг бе освободен от лагера на Байерн след новината за смъртта на бившата му приятелка