Втори шахматен турнир за деца "Евро София" събра на 19 ноември 2017, в Националната Спортна Академия "Васил Левски" много деца, от София, Пловдив, Велико Търново, Асеновград и Перник.

Денят се превърна в шахматен празник, озарен от много детски усмивки. Усмивки от щастие след победата, усмивки от изненада, предизвикана от поредния подарък от организаторите, усмивки на гордост за родителите.

Снимка 324779

Състезанието се проведе в 7 кръга по швейцарската система, а участниците бяха разделени в три групи:

За деца до 10 години, неградирани /начинаещи/ в шахмата, където призови места заеха:

1. Добринка Тодорова - Шахматен клуб "ЦСКА" - 7 точки.

2. Яна Матеева - шахматен клуб "ЧесБомб" - 5,5 точки.

3. Елица Божилова - шахматен клуб "Ан Пасан" 5 точки.

Добринка Тодорова заслужено зае първо място с пълен актив точки.

За деца до 10 години /градирани/, медали и много награди получиха:

1. Светлен Иванов - шахматен клуб "Локомотив София" - 6,5 точки.

2. Константин Георгиев - шахматен клуб "Юрий Бендерев 1912" - 6 точки.

3. Димитър Христов - шахматен клуб "Пловдив" - 5 точки.

Светлен Иванов постигна 6,5 точки от 7 възможни, като допусна само едно реми.

За деца до 14 години /градирани/, на първите три места се класираха:

1. Владимир Павлов - шахматен клуб "Ан Пасан" - 6 точки.

2. Антон Петров - шахматен клуб " Асеновец 2006" 6 точки.

3. Мария Петрова - шахматен клуб "Ивис +" 4,5 точки

Най-оспорвана бе битката за първо място при децата до 14 години, Първия и Втория в класирането са с еднакъв брой точки, и само допълнителните показатели определиха златния медал за Владимир Павлов.

Три победи за Габриела Антова в Монтевидео

Надпреварата се провежда от 16-ти до 26-ти септември

Купа за най-малък участник на турнира спечели Ралица Аршинкова на 6 години, която постигна цели 4 точки.

Организаторите от НСА "Васил Левски" и шахматен клуб "НСА" бяха подготвили много подаръци и изненади за всички деца и вече правят планове за Трети турнир по ускорен шахмат за деца "Евро София".