Българската шахматистка Антоанета Стефанова спечели сребърен медал на европейското първенство по шахмат за жени в Дрезден. Във втория тайбрек Антоанета Стефанова победи с 2:0 рускинята Надежда Косинцева.

Бившата европейска и бивша световна шампионка се наложи над рускинята и в двете партии по ускорен шахмат.

В първия тайбрек Стефанова победи с 2:0 и виетнамката с унгарски паспорт Хоан Транг.

В турнира при мъжете Иван Чепаринов раздели първото място при мъжете с още петима шахматисти на Европейското първенство в Дрезден.

Иван Чепаринов се класира на 5-то място на европейското първенство при мъжете, в което участваха 403 шахматисти.

В първия тайбрек Иван Чепаринов загуби от играещият за Франция Владислав Ткачов с 0:2, а във втория тайбрек победи Константин Сакаев (Русия) с 1:1 точки в партиите по ускорен шахмат и 2:0 точки при блица.

Европейски шампион стана Владислав Ткачов, който във финалния тайбрек победи с 2:0 Емил Сутовски (Израел). Емил Сутовски стана носител на сребърния медал, а Дмитрий Яковенко (Русия) - на бронзовия медал.

Владислав Ткачов получи премия от 10 000 евро.

В последния кръг Кирил Георгиев направи реми с белите фигури с Борис Аврух и със седем точки раздели 45-о - 65-о място в крайното класиране.

Валентин Йотов победи с белите фигури Сергей Азаров и с 6,5 точки разделя 66-о - 127-о място.