Кирил Георгиев е новият победител в традиционния турнир по ускорен шах в Пухаярв (Естония). Петричкия гросмайстор събра актив от 31 точки, при 35 възможни. Втори с 30 точки остана Томи Нюбак (Финландия), а на трето място се нареди Отомар Ладва (Естония) с 29 точки.

Атрактивното състезание се провежда традиционно по кръгова система, всеки срещу всеки, в туристическия център на езерото Пухаярв в Естония. По-различна от традиционната е контролата за игра - 10+10 минути хендикап. Всички участници са разделени на 5 групи и разликата във времето между две съседни групи е 4 минути. Участниците в това шахматно представление винаги са 36, специално поканени за участия.

Шахматната надпревара се проведе в три дни, информира "Струма". Кирил Георгиев пое водачеството още от началото на турнира. В края на втория турнирен ден той оглавяваше турнирната таблица с 25 точки от 28 възможни. През третия ден той увеличи преднината си и заслужено спечели титлата.