Супер звездата на Черно море Марио Жардел най-после дебютира за тима. Това стана в контролата с новака в румънския елит Виктория (Бранещи), която завърши 2:2. Двубоят се игра в Румъния, а варненци изпуснаха преднина от два гола, информира сайтът на тима.

Проверката бе официално представяне на отбора на Виктория, който за първи път в своята история влиза в румънския елит. Пред пълните трибуни на стадион "Каталин Халдан" в Бранещи, сред които и най-верните фенове на моряците, наставникът на варненци Велизар Попов започна със следния състав:

Илко Пиргов, Сашо Александров, Танко Дяков, Марко Тиаго, Александър Александров, Димитър Петков, Ели Маркес, Даниел Димов, Адемар, Дончо Атанасов и Йордан Юруков.

Първият гол за Черно море реализира Дончо Атанасов в 14-ата минута след асистенция на Ели Маркес. Четири минути по-късно Даниел Димов удвои педнината на Черно море. Домакините стигнаха до равенството с две попадения в 24-ата и 36-ата минута на срещата.

В игра за Черно море след почивката се появиха Никола Домакинов, Станислав Стоянов, Даниел Георгиев и Георги Божилов. През втората част на двубоя дебют за Черно море направи бразилската супер звезда Марио Жардел. През второто полувреме Александър Александров получи червен картон и напусна игра.