Победа и равенство записаха футболистите на Черно море в 28-ия кръг на Елитната група до 17 и 15 години. Възпитаниците на Тодор Каменов надделяха над Черноморец (Бургас) с 2:1 на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост.

17-годишните "моряци" поведоха с 2:0 през първата част чрез Пламен Аршев и Кристиян Евдокиев, а невероятни пропуски пред вратата на гостите на Петър Маринов, Алекс Киров, Евдокиев и Пасков оставиха резултата непроменен до почивката. През втората част Петър Маринов искаше да скъса мрежата от два метра, но нацели гредата. По-рано отново той удари страничния стълб. Гостите стигнаха до намаляване на резултата в 78-ата минута с удар от около 20 метра. Последните 7-8 минути варненци останаха с човек по-малко след контузията на Виктор Спасов и заради изчерпани смени доиграха срещата с 10 души, но успяха да удържат победата.

15-годишните футболисти на Тодор Колев пък завършиха 0:0 при домакинството си на Звезденбург Бургас. "Моряците" могат да съжаляват, че не взеха трите точки в тази среща заради многобройните пропуски пред вратата на гостите. Виктор Димитров пропусна сам срещу вратаря, а Кристиян Михайлов и Стефан Сивков удариха греди.

Така в следващия кръг 15-годишните гостуват на Ботев 2015 в Пловдив. Мачът е на 20 май, събота от 10 часа. При 17-годишните предстои варненско дерби с градския съперник Спартак. Срещата е в неделя, 21 май от 11 часа.

Черно море към феновете си: Гордеем се с вас! Заедно сме най-силни и това беше доказано в Разград