Лудогорец спечели гостуването си във Варна на Черно море с 4:1 и е на точка зад ЦСКА. Шампионите запчонаха силно и вкараха ранен гол. "Моряците" успяха да изравнят след попадение с глава на Матиас Курьор.

В края на първото полувреме Клаудиу Кешеру избухна за 1:2. В средата на втората част Жоржиньо окончателно реши спора след груба грешка на Даниел Димов. В края резервата Ихиньо оформи крайния резултат, който можеше да набъбне още.

Черно море - Лудогорец, на живо

Черно море - Лудогорец 1:4, Ихиньо също вкара гол

Двата отбора правят интересни мачове помежду си

Гостите от Разград започнаха много амбициозно и натиснаха веднага след първия съдийски сигнал. Андраде за малко да си вкара автогол, но след корнера, получен от неговото центриране резултатът беше открит.

В 6-ата минута Алекс Сантана вкара с глава отблизо за 0:1. Доминик Янков елиминира трима защитници в малкото поле и подаде прецизно. Останаха съмнения за засада на Каули.

Известно време домакините не можеха да изнасят топката, но постепенно изравниха играта. "Орлите" действаха много здраво в защита и не се притесняваха да получават картони.

В 25-ата минута Матиас Курьор засече с глава отблизо центриране на Родриго отдясно за 1:1. Курьор изпревари Сисиньо. Родриго направи страхотен рейд по крилото, навързвайки защитата на гостите.

Снимка 493268

Гостите не можеха да вземат превес, но Клаудиу Кешеру взе нещата в свои ръце и отново даде преднина за разградчани. В 40-ата минута той получи хубав пас от Антон Недялков вляво до ъгъла на малкото поле. Румънецът копна топката технично над Дюлгеров за 1:2.

Преднината на гостите накара Павел Върба максимално да успокои играта. Неговите възпитаници залагаха на дълги разигравания и не предприемаха излишни рискове.

"Моряците" се бореха за нов гол. Те достигнаха до положения, но или нападателите вземаха грешни решения, или Ренан беше на мястото си.

В 66-ата минута Курьор стреля на скорост отдясно. Ренан се разтегна и успя да избие в корнер.

В 73-ята минута всичко приключи. Жоржиньо получи пас от Даниел Димов и сам отляво стреля по земя по диагонала за 1:3. Димов отне топката от Каули, но направи фатална грешка.

Снимка 493265

Срещата се отвори в края. Домакините много искаха да вкарат още един гол, но в 88-ата минута Ихиньо с отлична техника направи резултата 1:4. В последните минути гардът на "моряците" падна и те можеха да пуснат още голове.

Така Лудогорец има вече 6 точки, с колкото е и Локомотив (Пловдив), и голова разлика 8:4. "Орлите" са на второ място на точка след ЦСКА. Черно море игра равностойно и остана с 4 точки и голова разлика 6:5. Липсата на подготовка за "моряците" заради коронавируса си каза думата.