Халфът на Черно море Даниел Георгиев вбеси старши треньора на Черно море Никола Спасов по време на гостуването на „моряците" на Макаби (Нетаня). Варненци си осигуриха много добър резултат - 1:1, за реванша от втория предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА, който ще се играе след две седмици на Националния стадион „Васил Левски".

Георгиев бе сменен още в 32-ата минута от Станислав Стоянов. „Не става въпрос за контузия, а за мое решение", отсече Спасов, който бе изключително доволен от резултата.

В 27-ата минута израелците, водени от легендата на германския и световен футбол Лотар Матеус, поведоха в резултата. Бамиделе Япмолски центрира от дясно към топката на дузпата, централният защитник Николай Домакинов действа несъсредоточено и позволи на топката да мине под крака му. От това се възползва Киойо, който от 7-8 метра не даде шансове на Карамфил Илчев. След попадението българите се активизираха и стигнаха до изравняване. В 42-ата минута резервата Станислав Стоянов центрира от фаул от дясно.

Топката отиде право в краката на Александър Александров-Алекс в ляво в наказателното поле. Бившият национал овладя и с елегантен параболичен удар в далечния ъгъл препарира Лиран Щраубер. Секунди преди почивката Самуду Авуду Окоча направи голям пропуск за домакините, сред като с глава от 5 метра не успя да нацели вратата след центриране от ляво. След почивката израелците играха по-добре. В 62-ата минута Илчев с мъка изби силен удар на Окоча от 25 метра.

При последвалия корнер от дясно Юруков в опита си да изчисти отклони топката с глава в напречната греда, след което играч на домакините шутира в аут.