Черно море записа победа във втората си контрола за деня. След като по-рано "моряците" победиха Созопол с 2:1 на стадион "Младост" тази вечер варненци се наложиха срещу Етър с 3:1 на стадион "Тича".

Попаденията за "зелено-белите" реализираха Васил Панайотов, Мазир Сула и Матиас Курьор.

В 11-ата минута Черно море поведе в резултата. Васил Панайотов от около 32 метра прати топката в горния десен ъгъл на Христо Иванов за 1:0.

Две минути по-късно Ангелов центрира от корнер в наказателното поле, където Живко Атанасов се извиси и стреля с глава, но покрай вратата. В последната минута на първата част Мазир Сула от пряк-свободен удар покачи на 2:0. Преди да влети в мрежата топката се отклони от стената.

Черно море стартира ударно второто полувреме и в рамките на две минута пропусна да реализира трети гол. В 51-вата минута обаче Матиас Курьор с много техничен копващ удар направи класиката. В 56-ата минута Ангел Ангелов бе изведен сам срещу вратаря и потърси далечния ъгъл, но стреля покрай гредата.

В 80-ата минута след центриране от корнер Матиас Курьор се опита ефектно с пета да насочи топката в мрежата, но не му се получи. Малко след това Галин Григоров записа ефектно спасяване след удар от дистанция.

В 88-ата минута Етър намали резултата. С хубав премерен удар Лилян Маринов реализира за 3:1.

Черно море надви Созопол с 2:1 в първата си контрола за деня