Черно море загуби с 1:3 от украинския Олександрия в първата си контрола на подготвителния лагер в Турция. Дувбоят се игра на един от терените на комплекс "Голд сити" в Алания и се състоеше от четири части от по 30 минути.

Илиан Илиев заложи на Миодраг Митрович на вратата, а пред него в центъра на защитата си партнираха рожденикът Даниел Димов и Стефан Станчев. На десния бек бе Виктор Попов, а отляво Цветомир Панов. В средата на терена оперираха Патрик Андраде и Мехди Букаси, а по лявото крило започна Мартин Минчев. Отдясно бе каращият проби Габриел Лейте, на върха на атаката - Матиас Курьор, а зад гърба му действаше Илиан Илиев-младши.

Мартин Камбуров донесе победата на Берое срещу Сепси

Голът от дузпа падна малко преди почивката

Поради различни причини срещата пропуснаха Иван Дюлгеров, Лъчезар Йорданов, Мирослав Мирчев, Родриго Енрике.

През първата част българският отбор създаде няколко добри възможности, които за малко не доведоха до гол. В началото на втората част Виктор Попов и Мартин Минчев добре разиграха топката по фланга, последният центрира в наказателното поле, където Денислав Ангелов реализира с крак за 1:0. Малко по-късно Черно море трябваше да направи принудителна смяна. При центриране в наказателното поле Цветомир Панов и футболист на Олександрия си удариха главите и на мястото на Панов трябваше да влезе Фахд Актау.

В началото на второто полувреме Илиан Илиев пусна изцяло нов състав. На терена останаха Мехди Букаси, Фахд Актау и Денислав Ангелов. Останалите, които се появиха на терена бяха Иван Дичевски, Стефан Станчев, Димитриос Хантакиас, Дани Кики, Велислав Василев, Йордан Радев, Васил Панайотов и Исмаил Иса.

Въпреки това българите отново можеха да увеличат преднината си. В последната част украинците вкарах и трите си гола. Устиминко реализира за 1:1 в 98-ата минута след центриране от корнер с. Топката придоби странна треактория заради силния вятър, което повлия при намесата на Иван Дичевски.

След центриране от фаул в 103-ата минута отново Устиминко успя да засече топката и да я прати в мрежата за 1:2. В 105-ата минута за груб фаул беше изгонен Дани Кики. Три минути по-късно Шастал с глава вкара за 1:3. В 113-ата минута беше извършена втора принудителна смяна за Черно море. Велислав Василев излезе от беше заменен от Габриел.