Берое победи с 1:0 в румънския Сепси в контрола, играна на футболния комплекс "Суси". Вжният победен гол за заралии вкара неостаряващия Мартин Камбуров от дузпа в края на първото полувреме.

Димитър Димитров: В близките дни се надявам към нас да се присъединят още двама офанзивни футболисти

Херо: В близките дни се надявам към нас да се присъединят още двама офанзивни футболисти

"Очаквам нови попълнения"

Пълни 90 минути за отбора на Димитър Димитров изигра новото попълнение Алиун Фол. За Сепси Радослав Димитров започна като титуляр и беше сменен около 60-ата минута, а бившият играч на Берое Стефан Велев се появи в игра през второто полувреме.

Българският отбор организира отлична добра атака в 42-ата минута. Гаюс Макута подаде към Рубен Бриджидо, който стреля, но ударът му беше блокиран. Отскочилата топка попадна в Педро Еуженио, който центрира към Мартин Камбуров. Централният нападател беше избутан от защитник и главният съдията посочи без колебание бялата точка. Мартин Камбуров хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за 1:0.

Мачът продължи да бъде много интересен и след почивката. До нов гол така и не се стигна, като добри прояви имаше резервния вратар Иван Гошев, сменил Душан Перниш.

Така Берое записа втора победа в контролите от лагера в Турция, а следващата проверка е на 24 януари срещу полския Лехия (Гданск).

Берое: 12. Душан Перниш (46′- Иван Гошев), 2. Милен Желев, 99. Теди Мезаг (46′- 27. Георги Ангелов), 5. Ахмед Туба, 7. Крум Стоянов (46′ - 26. Виктор Генев) -  28. Рубен Бриджидо (46′- 13. Никола Маринов), 6. Александър Цветков (46′- 14. Яя Меледже),  15. Гаюс Макута (46′-  71. Иван Минчев),  21. Педро Еуженио - 9. Мартин Камбуров (46′- 16. Мартин Маринов), Алиун Фол

Сепси: Роланд Никжули - Рашид Буена, Роналдо Деакону, Радослав Димитров, Джордже Драгомир, Андрежли-Петер Гал, Даниел Целеа, Павол Сафранко, Флорин Стефан, Мариус Стефънческу, Габриел Вашвари