Черно море победи Ботев (Враца) с 1:0 на стадион "Младост" във Варна. В срещата със врачани треньорът на "моряците" Илиан Илиев използва доста юноши от школата на тима, състезаващи се в Елитната група до 19 години.

Черно море създаде първата опасност в мача. Във втората минута след многоходова комбинация Стефан Велев стреля с левия крак, но от непосредствена близост не намери очертанията на вратата.

В 19-ата минута Стефан Велев намери вдясно Файсел Касми, който центрира остров в наказателното поле, топката достигна до Илиан Илиев, който стреля, но кълбото срещна тялото на бранител. В 27-ата минута Ботев Враца създаде Педро Лагоа засече центриране в наказателното поле, но Иван Дюлгеров внимаваше и успя да избие в корнер.

В 27-ата минута Илиан Илиев намери Цецо Панов на скорост по лявото крило, който без да се бави центрира в пеналта, където Файсел Касми успя да овладее топката и да стреля, но ударът му бе обсега на вратаря на гостите.

ЦСКА си запази сериозен процент от следващ трансфер на Тонислав Йорданов

Ще вземе и около 150 000 лева за правата му

В 36-ата минута след центриране отдясно Петър Атанасов с нисък летящ плонж стреля от непосредствена близост, но топката премина на сантиметри от страничната греда. Това бе и най-чистото положение до момента в мача.

В 38-ата минута Васил Панайотов отправи опасен удар, но Красимир Костов отново бе на мястото си и спаси. Две минути по-късно минута Даниел Генов стреля от средна дистанция, но Стефан Станчев с глава успя да избие в корнер. В следващата атака Илиан Илиев се размина с топката след центриране отдясно, като съвсем малко не му достигна да вкара топката в мрежата на гостите. В 45-ата минута Васил Панайотов намери Денислав Ангелов в наказателното поле, който финтира бранител и стреля за 1:0.

В 62-рата минута Панайотов намери в коридор Стефан Велев, който нахлу в наказателното поле и под ъгъл стреля, но стражът на Ботев изби. Веднага след това Пабло Гарсия опита удар от дистанция, но отново вратаря на гостите успя да спаси. В 64-ата минута влезлият след почивката по дясното крило Мартин Дичев бе изведен на добра позиция отдясно и насочи топката с левия крак по земя към далечния ъгъл на вратата, но с поредна добра намеса се отчете вратарят на врачани. В 70-ата Даниел Генов получи топката в наказателното поле и стреля от близо, но Георги Георгиев изби в корнер, след който не последва нова опасност пред вратата на "моряците". В 75-ата минута след центриране отдясно Мартин Дичев отправи страхотен удар със странична ножица, но вратарят на Ботев записа поредната блестяща намеса. В 78-ата минута Илиан Илиев направи пет промени. Играта напуснаха - Илиан Илиев, Пабло, Виктор Попов, Файсел Касми, Цветомир Панов, а техните места заеха Мартин Милушев, Радослав Златев, Николай Златев, Росен Стефанов, Златин Станков.

Черно море: Иван Дюлгеров (46-Георги Георгиев), Стефан Станчев (65-Емил Янчев), Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов (65-Павел Георгиев), Стефан Велев, Илиан Илиев, Файсел Касми, Денислав Ангелов (48-Мартин Дичев).

Ботев Вр: Красимир Костов, Илия Миланов, Ндиайе, Венцислав Керчев, Атанас Зехиров, Димитър Буров, Христо Златински, Педро Лагоа, Петър Атанасов, Чавдар Ивайов, Даниел Генов.