Отборът на Черно море победи Дунав (Русе) с 2:0 във втората си контролна среща за деня. Тя се игра на стадион "Младост" във Варна.

И двете попадения за "моряците" паднаха през втората част, а техни автори станаха Аристот Ндонгала и Георги Илиев. Това бе пореден успех за варненци за днес, след като в първия мач "зелено-белите" се наложиха с 3:1 срещу Несебър.

Черно море победи Несебър, ново попълнение се отчете с два гола

"Моряците" записаха успех с 3:1

В 55-ата "моряците" поведоха в резултата чрез Аристот Ндонгала. Варненци направиха добра атака отляво, подхваната от Петър Витанов, който намери на крилото Георги Илиев, а той с едно изведе Мартин Минчев. Последва центриране на младока в наказателното поле, където след разбъркване Ндонгала от близо разстреля стража на Дунав за 1:0.

В 88-ата минута Георги Илиев направи резултата 2:0. Капитанът на Черно море се разписа от пряксвободен удар, отсъден за фаул срещу Цветомир Панов.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Кононго, Петър Витанов, Васил Панайотов, Аристот, Георги Илиев, Жоржиньо, Мартин Минчев (Георги Божилов).

Съставът на Дунав: Антонов, Ковачев, Патев, Исаевски, Инкон, Станоев, Димов, Попадийн, Божидар Васев, Фирцулеску, Иса (Макенджиев, Ахмедов, Щерев Ковачев, Ндиайе, Ахмед, Станкев).