Отборът на Черно море записа разгромна победа с 5:1 над Черноморец (Балчик) в контрола, която се игра днес на стадион "Младост" във Варна.

Резултатът беше открит още в петата минута от гостите, когато Валентин Йосков матира Иван Дичевски, стреляйки към долния десен ъгъл от границата на наказателното поле. В 15-ата "моряците" изравниха. Жоржиньо засече подаване с пета в наказателното поле и веднага стреля към вратата, но стражът спаси. При добавката обаче, бразилецът не сгреши за 1:1.

Снимка 413421

Източник: chernomorepfc.bg

В 22-ата минута, след хубав самостоятелен рейд, Лъчезар Йорданов се озова на хубава стрелкова позиция и шутира към вратата, като преди да влети в мрежата кълбото се отби в страничната греда - 2:1. След почивката, голеадата на варненци продължи. В 55-ата минута, Мехди Фенуш комбинира с Родриго, който стреля от дъгата и се разписа за 3:1.

В 76-ата, отново Родриго покачи на 4:1, а малко преди края на редовното време, Георги Илиев оформи крайното 5:1.

Снимка 413422

Състав на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Петър Вуцов, Жоаким Балми, Лъчезар Йорданов, Патрик Андраде, Родриго, Мехди Фенуш, Дани Кики, Жоржиньо;

Смени: Стефан Петков, Пламен Димов, Мартин Дичев, Георги Илиев, Петър Витанов, Васил Панайотов, Мартин Костадинов, Джан Хасан, Александър Георгиев.