Черно море записа втора победа в контролите от лятната подготовка. "Моряците" на Илиан 3:2 срещу тима на Арда. На терените на Евима футбол варненци бяха по-свежия отбор в спаринга и заслужено спечелиха двубоя.

Нападателят на Черно море Зе Гомеш, който вкара първия гол в мача, получи контузия в началото на срещата и бе заменен принудително. В двубоя не взеха участие Родриго Енрике, Даниел Димов и Велислав Василев, които са с травми.

Черно море стартира силно срещата и още в 3-ата минута откри резултата. Зе Гомеш засече центриране отдясно на Виктор Попов и реализира за 1:0.

В 5-ата минута голмайсторът на "Моряците" се контузи и бе заменен от Денислав Ангелов. В 14-ата минута Сами засече с крак центриране отдясно, но стражът на Арда успя да избие. Малко след това Васил Панайотов опита далечен изстрел, който бе далеч от целта.

Черно море и Струмска слава не се победиха в контрола

Проверката завърши 0:0

В 27-ата минута Черно море поведе с 2:0. След многоходова комбинация, Виктор Попов с прострелно центриране намери Денис Ангелов, който от движение насочи топката в мрежата на Арда. В32-рата Спас Делев намали с глава на 2:1. В 39-ата минута Денислав Ангелов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да си поеме добре топката и вратарят на Арда успя да я пресече. Веднага след това Илиан Илиев проби отляво и с успореден пас по земя опита да намери Денислав Ангелов, а Крус Стоянов в опита си с шпагат да избие си вкара топката в собствената врата за 3:1.

Илиан Илиев пусна нов състав през втората част, като единствените, които останаха на терена са вратарят Георги Георгиев и каращият проби Сами ел Анаби. В 46-ата минута Спас Делев се озова на стрелкова позиция и отправи хубав удар по посока на вратата на Георги Георгиев, който обаче плонжира и спаси. В 54-ата минута Пабло Гарсия стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Арда спаси. В 61-вата минута Арда намали резултата от дузпа. Цветомир Панов фаулира Иван Коконов в пеналта, който сам реализира от бялата точка за 1:3. Три минути по-късно Петко Ганев засече центриране на Спас Делев и прати топката в мрежата на Георги Георгиев, но попадението не бе зачетено заради засада. В 80-ата минута добра атака отдясно завърши с бомбен удар на Файсел Касми, който обаче попадна в обсега на вратаря на Арда и стражът изби.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Георги Георгиев, Влатко Дробаров, Сами ел Анаби, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Павел Георгиев, Леандро Андраде, Мартин Милушев, Илиан Илиев, Зе Гомеш

Второ полувреме: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Живко Атанасов, Сами ел Анаби (72-Калин Георгиев), Цветомир Панов, Стефан Велев, Пабло Гарсия, Светослав Николов, Файсел Касми, Денислав Ангелов, Родриго Вилела.