Отборът на Черно море се изкачи на четвъртата позиция в efbet Лига, след като надигра с 2:1 напълно заслужено гостуващият Локомотив (Пловдив) в двубой от 26-ия кръг. Срещата на "Тича" задоволи и най-взискателните фенове, като предложи обрати и драма, но успехът на варненци все пак дойде.

Черно море - Локомотив (Пловдив) 2:1 (развой на срещата по минути)

Срещата на стадион "Тича" надмина очакванията

След силни начални минути и няколко добри изяви на вратаря на Локо Динко Хоркач Черно море стигна до откриване на резултата в 31-ата минута чрез капитана си Васил Панайотов, който се разписа с глава, след като заи топката неснасяемо.

Радостта на домакините продължи само пет минути, когато Джовани успя да изравни. Той получи топката от Матеус да Силва в наказателното поле и с техничен удар по диагонал отляво от 15-тина метра вкара за 1:1.

В края на полувремето настъпи истинска драма. Реферът Георги Давидов отсъди дузпа за Локо за нарушение на Стефан Велев срещу Димитър Илиев. Лидерът на Локо застана зад топката, но пропусна, след като вратарят Иван Дюлгеров изби топката с пръсти.

След почивката на терена имаше един отбор - този на Черно море, който логично стигна до успеха въпреки един отменен гол. В герой за варненци се превърна Живко Атанасов, който с глава се разписа отблизо за 2:1, а асистенцията беше на Стефан Велев.

В следващия кръг Черно море гостува на Ботев във Враца, а Локомотив ще играе като гост на ЦСКА 1948.