Черно море и Етър завършиха 2:2 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. "Моряците" имаха сериозно предимство през първото полувреме, но след това играта много се отвори и головете следваха един след друг.

На живо, Черно море - Етър

Черно море - Етър 2:2, Исамил Иса възстанови равенството

"Моряците" са фаворити в мача

Мачът започна със сериозно териториално предимство за домакините. Те се настаниха трайно в половината на Етър и търпеливо търсеха своя шанс за гол. "Болярите" се бяха групирали добре отзад и дебнеха за контри, но достигнаха до малко такива възможности през първото полувреме.

Голът падна в 26-ата минута. Мехди Букаси вкара след много прецизен удар в далечния за Христо Иванов десен ъгъл. Това е първо попадение за алжиреца с екипа на Черно море.

Снимка 485554

До почивката "моряците" организираха някои добри атаки, най-вече отляво. Само липсата на синхрон между Исмаел Иса и Матиас Курьор запази резултата 1:0 до 45-ата минута.

Втората част започна с бързи и опасни атаки и към двете врати. Първо Дичевски спаси след опит на останалия сам Яни Пехливанов да го прехвърли. В ответната атака Исмаил Иса мислеше, че е вкарал гол, но Купенов успя да изчисти пред голлинията.

В 51-ата минута Флорент Боджадж намери топката от воле около границата на наказателното поле и изравни за 1:1. Само две минути по-късно Милчо  Ангелов засече прострелно подаване отляво на Боджадж и направи обрата пълен.

Срещата много се отвори и в 62-та минута Исмаил Иса възстанови равенството за 2:2 след прекрасен удар с глава, Топката се удари в лявата греда на вратата на национала Христо Иванов и го направи безпомощен.

Двата отбора продължиха да търсят победата. Домакините бяха по-найстойчиви, но и техните гости имаха своите шансове.

Черно море независимо от тази развръзка със сигурност ще играе в плейофите за баража за Лига Европа. Етър остана с някакви шансове да избегне плейаутната група след тази точка. "Болярите" изпревариха Царско село заради по-добри показатели през редовния сезон. "Царете" все пак имат мач утре с аутсайдера Витоша (Бистрица), който за малко щеше да бъде провален от фалшива тревога за коронавирус.