Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо се оплака, че незаслужено тимът му е загубил с 0:3 от Ман Сити. Според португалският специалист, неговият тим е имал шанса да спечели срещата.

„Мачът бе спечелен от отбора, който бе по-добър през първото полувреме. След почивката Челси бе по-добрият тим, но първата част ни се отрази тежко. Не създадохме много положение, а и създадохме много работа на вратаря. През второто полувреме всичко се промени. Към 70-ата минута резултатът 0:1 бе съмнителен, а за 0:3 направо фалшив.

След почивката играхме по-добре и съперникът почувства опасността за това се прибра при 0:1. Влизането на Мартин Демикелис бе разумно решение от страна на Сити, но мен често ме критикуват, ако предприема подобно действие. Полузащитата на „гражданите" се оказа в беда и те можеха да завършат мача с 9 души. Все пак останах доволен от втората част, но това не ни донесе успеха", коментира Моуриньо пред ВВС.