Мениджърът на Челси Енцо Мареска предизвика отбора си да поеме по-голям контрол върху мачовете след вълнуващото, но хаотично начало на неговото управление.

Съботната домакинска победа с 4:2 над Брайтън, в която Коул Палмър вкара и четирите гола на "сините" преди почивката, дойде пет седмици след подобен успех над Уулвърхямптън, когато хеттрик на Нони Мадуеке осигури 6:2, но не преди лондончани на два пъти да изгубят преднината си.

Челси ще се пробва за Лаутаро Мартинес през зимата

"Сините" от Лондон искат да привлекат класен нападател

Мареска призна, че отборът на Фабиан Хюрцелер, който стигна до два гола поради грешки на вратаря Робърт Санчес, е изненадал отбора му, докато той се опитваше да обясни едно лудо първо полувреме в Западен Лондон, но посочи, че би искал по-малко изненади от своите играчи в бъдеще.

"Срещу Брайтън бях по-доволен от второто полувреме, отколкото от първото. Причината да допуснем някои неща през първото полувреме не е заради играчите, а защото анализирахме Брайтън и ги очаквахме по два различни начина, начина, по който играха в началото на сезона. Но те направиха съвсем различни неща срещу нас. Те ни изненадаха през първото полувреме.

На полувремето коригирахме начина, по който пресирахме и второто полувреме премина много по-добре. Със сигурност бихме искали повече контрол.

Но ние трябва да анализираме, че има друг отбор, който също иска да контролира. Понякога това не е възможно. Но ние бихме искали повече владеене на топката, както направихме срещу Уест Хям (3:0 победа като гост)", заяви Мареска на пресконференция.

Мареска, чийто отбор приема белгийския отбор Гент в първия си мач в Лигата на конференциите в четвъртък, изведе Челси до четвърто място във Висшата лига след шест мача и с 15 гола те са най-резултатен тим в състезанието до момента.

"Понякога не печелите мачове, а представянето ви е било добро и заслужавахте три точки, например срещу Палас, където завършихме 1:1. Понякога побеждаваш и не заслужаваш, като срещу Борнемут.

По отношение на точките със сигурност се справяме добре. По отношение на начина, по който играем, изпреварваме очакванията ми, справяме се много добре и сме в правилната посока.

Но имаме много неща, които трябва да подобрим, да атакуваме по-добре, да се защитаваме по-добре. Но усещането е добро", завърши Мареска.