Антонио Конте записа поражение в дебюта си начело на Челси. Лондончани загубиха от Рапид (Виена) с 0:2 в контролна среща.

Проверката, която се игра на стадион "Алианц Щадион", бе изгледана от собственика на “сините” Роман Абрамович.

В 8- ата минута австрийците разиграха отлично и 19- годишният Жоелинтон се озова на чиста позиция, преодоля с лекота вратаря Бегович и с прецизен удар прати топката в мрежата на лондончани.

Рапид реализира втори гол седем минути преди последния съдийски сигнал, когато точен бе Томи Кореа.

Челси се представи разочароващо в минутите до края на двубоя и не успя да стигне дори до почетно попадение. Най-чистото положение за англичаните се откри пред Диего Коща, но изстрелът на нападателя мина покрай вратата.