Отборите на Суонзи и Челси сътвориха зрелищен мач в 4-я кръг от Висшата лига, след който "сините" на Антонио Конте загубиха първите си точки в шампионата. Двата отбора завършиха при равенство 2:2, което с оглед развоя на мача и положенията в него, като че ли е най-справедливият резултат.

Гостите от Челси стартираха по-добре срещата, като в 18-та минута Диего Коща откри резултата. Испанският национал се възползва от пас на Оскар и с хубав удар от точката на дузпата вкара за 1:0.

Минути по-късно Еден Азар направи пробив по лявото крило, но ударът му бе отразен. Суонзи не създаде нито едно опасно положение през първото полувреме, но през втората част "лебедите" сякаш бяха друг отбор.

Това нямаше как да не доведе до положителна промяна, която дойде в 59-та минута, когато Сигурдсон реализира от дузпа. Три минути по-късно домакините стигнаха до пълен обрат, след като Лирой Фер открадна топката от Гари Кейхил и я пусна между краката на Тибо Куртоа за 2:1. Трябва да се отбележи, че остана съмнение за нарушение срещу защитника на Челси при отнемането на кълбото.

"Сините" обаче не се предадоха и установиха натиск, който даде резултат в 81-та минута, когато Диего Коща с ефектно изпълнение на странична ножица фиксира крайното 2:2.

Точката прати Челси на второ място с 10 точки, на две от върха, където е Манчестър (Сити) с пълен актив от 12 точки.