Днешният финал за ФА Къп се превърна в кошар за мениджъра на Челси Франк Лампард. Неговите момчета загубиха с 1:2. В добавка на това той загуби трима основни играчи, на които няма да може да разчита срещу Байерн след седмица.

Ето какво сподели Лампард след злощастния за него финал:

"Започнахме добре първите 10-15 минути. От там нататък можем да обвиняваме само себе си. Отпуснахме се, играехме като на разходка и им позволихме да се върнат в мача. След това за нас стана трудно. За много от случилото се сме виновни ние", заяви мениджърът.

"Всичко, което мога да правя от тъчлинията, е да викам. Има елементи от играта ни, върху които работихме цяла година. Днес бяхме бавни, подканяме натиска на съперника. Не играхме достатъчно добре, за да спечелим финала", допълни той.

Проблемите на Лампард се увеличиха с контузиите по време на срещата. След половин час игра терена трябваше да напусне капитанът Сесар Аспиликуета, който малко по-рано направи дузпа след нарушение срещу Обамеянг. Испанецът, както и Кристиан Пулишич, изглежда получиха разтежения.

Американецът бе най-добрият за своя отбор и отбеляза първия гол в мача. Той бе сменен в началото на втората част. В самия край на двубоя травма получи и Педро, който извади рамото си и бе изнесен на носилка. Испанецът вероятно изигра последния си мач за тима. Крилото ще премине в Рома като свободен агент.

Тримата по всяка вероятност няма да са на разположение на Лампард за двубоя срещу Байерн (Мюнхен) на 8 август. Тогава Челси излиза в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Това едва ли ще промени много шансовете на лондончани, които загубиха с 0:3 първата среща в Лондон.

Арсенал обърна Челси за рекордна 14-а ФА Къп

Пиер-Емерик Обаменяг вкара двата гола за победителите, Кристиан Пулишич откри за "сините"