Челси записа пета поредна победа от началото на сезона във Висшата лига. "Сините" разбиха с 4:1 новака Кардиф на "Стамфорд Бридж". Лондончани бяха догонващи в резултата, след като Бамба откри резултата, но с хеттрик на Еден Азар и попадение на Вилиан стигнаха до трите точки.

Тимът на Маурицио Сари е лидер във временното класиране с 15 точки, като има по-добра голова разлика от Ливърпул.

В 16-ата минута Сюлейман Бамба се възползва от подаване на Морисън и с глава откри резултата. Челси стигна до изравнителен гол в 37-ата минута. Жиру подаде към Азар, който се освободи от защитник на гостите и с удар по диагонала вкара за 1:1.

Снимка 378501

В края на първото полувреме отново Жиру асистира на Азар. Френският нападател нагласи топката за халфа, който от няколко метра не остави шансове на Етеридж.

В 80-ата минута Азар оформи своя хеттрик от дузпа. Четири минути по-късно Вилиан оформи крайното 4:1.

Н'Голо Канте: Имах контакт с ПСЖ, но в Челси ми е добре