Експерименталната формация на Челси победи БАТЕ Борисов с 3:1 в мач от група "L" на Лига Европа.

Лондончани набързо решиха срещата в своя полза, а цялото внимание тази вечер падна върху национала Рубен Лофтъс-Чийк, който се отчете с хеттрик за лондончани.

Още във 2-ата минута офанзивният футболист на "сините" изведе домакините напред в резултата, възползвайки се от асистенция на Давиде Дзапакоста за 1:0.

Интригата приключи след само още 6 минути, когато Вилиан намери Лофтъс-Чийк, за да може националът да удвои на 2:0.

След ранните голове играчите на Челси намалиха темпото, докато беларусите въпреки желанието си да направят нещо по-съществено на "Стамфорд Бридж", не успяха да затруднят домакините през първото полувреме.

Десетина минути след началото на втората част Челси покачи на 3:0 с ново попадение на Лофтъс-Чийк. Все пак гостите намериха сили да стигнат до почетен гол, дело на Риос в 79-ата минута.