Челси победи Лестър с 2:1 и направи сериозна крачка към класиране в Шампионската лига през следващия сезон. Срещата бе от предпоследния кръг на Висшата лига. Точни за "сините" бяха Антонио Рюдигер и Жоржиньо от дузпа, а за "лисиците" се разписа Келечи Ихеаначо.

Така лондончани взеха частичен реванш за загубата във финала за ФА Къп.

Челси събра 67 точки след днешната победа и излезе на трето място във временното класиране. Лестър е с точка по-малко. "Лисиците" може да бъдат застигнати от Ливърпул, който играе утре срещу Бърнли.

В 18-ата минута Вернер падна в наказателното поле, след като Тилеманс, който опита да изчисти топката, изрита крака му отзад. Незнайно защо обаче Майк Дийн даде нарушение в полза на Лестър, а ВАР не сигнализира за негова грешка.

В 21-ата минута Вернер прати топката във вратата, но попадението правилно беше отменено заради засада.

В 34-ата минута ВАР отмени нов гол на Вернер. Германецът стреля с глава, топката срещна ръката му и влезе във вратата.

Снимка 531340

В самото начало на втората част Челси най-сетне успя да вземе аванс. Чилуел центрира от корнер, топката се отклони от главата на Варди, след което Рюдигер бе изпуснат на далечната греда и с коляно засече топката във врата на Шмайхел.

В 65-ата минута Фофана фаулира Вернер, а ВАР показа, че нарушението е в наказателното поле. Жоржиньо се разписа от дузпата за 2:0.

Лестър върна един гол в 76-ата минута след нигерийска комбинация. Ндиди намери Ихеаначо, който се разписа за 2:1.