Саутхямптън, който се представя изключително добре от началото на сезона и заема 6-о място във Висшата лига само на точка от втория, допусна изненадваща загуба в турнира за Купата на Лигата. В последния осминафинален мач "светците" отстъпиха като гости на Съндърланд с 1:2.

Домакините се намират на другия полюс като във Висшата лига и са предпоследни с едва 4 точки.

"Черните котки" доминираха преди почивката, но успяха да поведат чак в 59-ата минута с гол на Фил Бардсли. Четири минути преди края шведският национал Себастиян Ларсон удвои преднината на Съндърланд, а японецът Мая Йошида върна едно попадение за "светците" в 88-ата минута.

Така Съндарланд ще се изправи срещу Челси в следващия кръг. Другите четвъртфинални двойки са Лестър - Манчестър Сити, Стоук Сити - Манчестър Юнайтед и Тотнъм - Уест Хам.