Звезданата селекция на Челси постигна относително трудна победа с 3:1 при гостуването си на Брайтън в осмия мач от първия кръг на английската Висша лига.

Лондончани поведоха след гол от дузпа през първото полувреме, допуснаха изравняване, увенчало натиска на Брайтън, но две минути по-късно Рис Джеймс изведе Челси напред след страхотен шут отдалече. Курт Зума с малко късмет вкара третото попадение за победителите в средата на втората част.

Мачът започна с лек превес на Челси. Новите попълнения Кай Хаверц и Тимо Вернер бяха много активни. В 21-ата минута Алзате загуби топката от Жоржиньо в невралгична зона. Бразилецът с италиански паспорт изведе Тимо Вернер сам срещу вратаря. Матю Райън спъна германеца и Крейг Поусън посочи бялата точка.

Жоржиньо стреля с подскок и хвърли Райън в десния ъгъл. Топката влезе за 0:1 в левия.

Снимка 496110

Домакините натиснаха и нямаха късмет, че не изравниха преди почивката. Това все пак се случи в 54-ата минута след далечен удар на Леандро Тросар. Топката тупна пред Кепа и мина под неговия плонж.

Само две минути по-късно Рийс Джеймс вкара гола на кръга. Той стреля от около 25 метра под гредата близо до лявата сглобка. Райън нямаше шанс как да спаси подобен шут.

В 70-ата минута Курт Зума засече от воле топката след корнер, тя се отклони от Уебстър и хвана в крачка вратаря Райън.

Снимка 496108

Домакините продължиха да търсят ново попадение и затвърдиха доброто впечатление в мача.  За тях предстои още много работа. В крайна сметка головете решават и стартът на Челси може да се оцени като позитивен.