Английският колос Челси не успя да победи австрийския Волфсбергер. Контролата между двата отбора не излъчи победител - 1:1. Срещата се игра пред повече от 25 хил. зрители в Клагенфурт.

Напълно очаквано, мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо не можеше да разчита на всичките си звезди. В игра за Челси все пак се появиха новото попълнение Фелипе Луиш, както и Чех, Тери, Иванович, Матич и Салах.

Играчите на Волфсбергер първи откриха резултата в мача в 55-ата минута чрез Силвио. Те почти се виждаха като победители и не бяха далеч да се поздравят с доста престижна победа, но в 83-ата минута Жереми Бога изравни резултата и спаси англичаните от резил.

Това бе трета контрола на Челси от подготовката на тима, като преди това „сините" записаха две победи над Уикъмб и Уимбълдън. Следващата проверка на лондончани е срещу Олимпия (Любляна) на 27 юли.

СЪСТАВЪТ НА ЧЕЛСИ: Чех, Луиш (Ейк 59), Тери, Зума, Иванович, Матич (Чалоба 81), Ван Гинкел (Ромеу 60), Браун (Кристенсен 79), Бейкър (Бога 46), Салах (Суифт 85), Бамфорд (Соланке 60).