Челси направи нова важна крачка към спечелването на титлата във Висшата лига, след като формацията на Антонио Конте се наложи с 2:1 при гостуването си на Уест Хем на "Лондон Стейдиъм".

Двубоят мина почти изцяло под превъзходството на "сините", които държаха контрола върху мача.

В първите 20 минути домакините владееха повече топката, но Челси разчиташе на контраатаки, а при една от тях Еден Азар откри резултата, след като преодоля Дарън Рандолф - 1:0 за Челси!

До края на почивката играчите на Конте имаха още една страхотна възможност за втори гол, но удари на Азар и Моузес от близка дистанция бяха отразени от Рандолф.

През втората част Челси заключи мача с попадение на Диего Коста, който се възползва от центриране от ъглов удар и покачи на 2:0.

До края на срещата "чуковете" имаха сили само за почетно попадение, дело на Лансини в добавеното време на мача, с което бе оформен крайният резултат - 2:1 за Челси.