Челси победи като гост тима на Саутхемптън в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Сейнт Мери" приключи с успех за "сините" с 4:1.

Тами Ейбрахам, Мейсън Маунт, Н'Голо Канте и Мичи Батшуай отбелязаха попаденията за победителите. За домакините се разписа Дани Ингс. Четири от петте гола паднаха преди почивката.

Снимка 440817

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините определено не се намират в добра форма преди този мача. Саутхемптън загуби последните си три срещи във Висшата лига. От началото на сезона "светците" регистрираха пет поражения, три от които бяха у дома.

Отборът има само три "сухи мрежи" на "Сейнт Мери" от двадесет и три срещи насам, което само по себе си е достатъчно показателно.

Снимка 446369

Източник: Twitter

Резултатът днес бе открит след 17 минути игра, когато Тами Ейбрахам даде преднина на тима си с ефектен завършващ удар, с който прехвърли вратаря на съперника.

Седем минути по-късно Маунт се разписа за 2:0 и на този етап увеличи сериозно шансовете си за краен успех в мача.

Ингс върна едно попадение в 30-ата минута, но десет по-късно Канте стреля силно от границата на наказателното поле, топката се отби в бранител и влезе в мрежата на домакините.

Крайното 1:4 оформи Батшуай, вкарал последния гол в мача минута преди края на срещата.

Михаел Балак започва работа в Челси

Бившият германски национал пред завръщане в клуба

Челси е на петата позиция в класирането, като е на два пункта зад втория в подреждането Манчестър Сити. Саутхемптън заема незавидното 16-о място.