Челси победи Фулъм с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. И двата гола за "сините" вкара Кай Хавертц (10,49). С успеха тимът на Томас Тухел събра 61 точки и заема 4-о място във временното класиране.

"Котиджърс" са 18-и с 27 точки и с минимални шансове за спасение.

Срещата започна с две добри положения за гостите, но Андерсен и Робинсън не успяха да се разпишат. В 10-ата минута блестяща изява на Маунт позволи на Челси да поведе. Английският национал овладя великолепно топката и пусна перфектен пас на пътя на Хавертц, който откри резултата.

Германският национал прати топката още веднъж във вратата в 18-ата минута, но голът бе отменен заради засада.

Снимка 529388

"Котиджърс" имаха своите шансове, но в 23-ата минута Менди спаси опасен удар на Лукман. В края на полувремето силен удар на Айна се отклони в Джеймс, но сенегалският вратар бе на ниво.

Челси също можеше да вкара, но Зиеш и Вернер пропуснаха.

В началото на второто полувреме "сините" стигнаха до втори гол. Хавертц попаде на Вернер, който отлично го изведе и Кай завърши атаката.

Челси продължи да бъде по-активният отбор, но Вернер отново пропусна.

Брайтън отвори 10 точки разлика с Фулъм и с основание мечтае за оставане в елита