Отборът на Челси спечели с 2:1 гостуването си на Фулъм в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига.  Срещата предложи интересни моменти и в двете наказателни полета, а на вратата на Челси отново сред титулярите се завърна Кепа Арисабалага.

Припомняме, че последният бе наказан от Маурицио Сари с изваждане от стартовите 11 заради отказа за смяна по време на сблъсъка с Манчестър Сити във финала за Купата на лигата.

Игуаин можеше да поведе "сините" още в 3-ата минута, но ударът му с глава при центриране отдясно мина до гредата. Фулъм отговори с положение, при което Кепа изпусна топката пред погледа на Райън Бабел, но докато холандецът се усети, вратарят показа бързина и я улови.

Игуаин все пак откри минути по-късно, възползвайки се от прострелно подаване по земя на Аспиликуета, и с удар близо до точката на дузпата от движение вкара за 1:0!

Домакините бяха близо до изравняване, но Кепа се намеси впечатляващо при удар на Митрович от воле, който отиваше под гредата.

Все пак Калъм Чеймбърс изравни за 1:1, след като бе оставен непокрит пред вратарското поле при центриране от корнер.

Жоржиньо обаче даде нова преднина на Челси. Футболистът получи подаване от Еден Азар на линията на наказателното поле и с хубав удар вкара победния гол за Челси - 2:1!