Челси продължи на четвъртфиналите на ФА Къп след като победиха Брендфонрд. „Сините" се наложиха на „Стамфорд Бридж" с 4:0 и с общ резултат 6:2 се класираха напред. Като цяло Челси бяха с класи над съперника си от Лига 1, но въпреки това гостите се представиха достойно.

Мениджърът на домакините Рафаел Бенитес бе избрал да започне в стартовия състав с Демба Ба в нападение. Неговият конкурент Фернандо Торес остана резерва.

Срещата започна с натиск на лондончани, но гостите стояха добре на терена. До  попадение така и не се стигаше.

В 38-ата минута се стигна дори до там Брендфорд първи да вкарат топката в мрежата, но попадението не бе зачетено. Играч на гостите беше съборен от Давид Луис пред наказателното поле. Топката обаче попадна във футболист на Брендфорд, който я вкара в мрежата, но преди това съдията бе свирил нарушение, вместо да пусне авантаж. В крайна сметка се стигна до изпълнение на пряк свободен удар, но без успех.

През второто полувреме, лондончани тотално взеха инициативата. В 54-ата минита Мата стреля от границите на наказателното поле за 1:0. Попадението на испанеца даде тласък на „сините" и оттук нататък нещата за тях станаха много лесни.

В 68-ата минута  Азар напредна по крилото, подаде към Иванович, който намери Оскар. Младокът стреля, а на голлинията играч на Брендфорд, вместо да избие, помогна неволно тя да влезе във вратата за 2:0.

Две минути по-късно, Лампард вкара 199-тия си гол с екипа на Челси, след като Мата му асистира перфектно. Крайният резултат бе оформено от друг опитен играч на „сините" -  Джон Тери, който бе намерен с далечно центриране от Оскар.

Челси - Брендфорд 4:0