Челси и Брайтън завършиха при резултат 1:1 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Лондончани поведоха в срещата в 28-ата минута след гол на Ромелу Лукаку. Малко преди това "сините" удариха греда след изстрел на Сесар Аспиликуета. В първата минута на даденото от съдията продължение на срещата обаче Брайтън изравни чрез Дани Уелбек, който се разписа с глава след изпълнение на корнер.

Снимка 558730

Точката за гостите бе напълно заслужена. "Чайките" изиграха страхотен мач, в който владееха топката в 53% от времето, създадоха 18 положения за гол, шест точни удара към Менди и осем извън очертанията на вратата.

След победата си Челси събра 42 точки и заема втора позиция във временното класиране. Брайтън от своя страна са 11-ти с 23.