Манчестър Сити победи с 1:0 Лестър като гост в първа среща от 14-ия кръг на Висшата лига. По този начин футболистите на Пеп Гуардиола се изкачиха на първата позиция във временното класиране с актив от 29 точки. Кевин Де Бройне донесе успеха на "гражданите" в 49-ата минута. Той се разписа след великолепно изпълнение от фаул. Изстреляната от белгиеца топка се отби от страничната греда и спря в мрежата на Дарън Уорд.

Голмайсторът на Манчестър Сити Ерлинг Холнад не взе участие в мача, тъй като лекува контузия.

Лестър можеше да изравни в 53-ата минута. След заучено изпълнение на корнер, Тилеманс бе оставен да стреля от границата на наказателното поле и прати топката в напречната греда, а вратаря Едерсон я закачи леко, с което предотврати сигурен гол.

До края на срещата опитите на домакините да променят негативния развой завършиха без успех.