Лидерът в класирането на Висшата лига - Челси стигна до труден успех с 2:1 при визитата си на Астън Вила, в срещата между двата тима от програмата на 24-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани поведоха с попадение на Азар след само 8 минути игра, но в началото на вторите 45 минути инкасираха изравнителен гол, дело на Окоре. В 66-ата минута обаче Бранислав Иванович гарантира трите точки на „сините", с гола си за оказалото се и крайно 1:2.

Челси остава на върха в класирането, увеличавайки преднината си пред преследвача Сити на 7 точки, след издънката на „гражданите" в текущия кръг. „Небесносините" записаха изключително изненадващо равенство с Хъл Сити с 1:1, като домакини.

Още в самото начало на двубоя гостите дадоха известни индикации, че ще се опитат да диктуват всичко на терена, като вихрена тяхна акция, преминала през Оскар, достигна до Еден Азар, който от непосредствена близост даде преднина на тима си - 0:1.

В 23-ата минута на срещата Челси трябваше да получи дузпа, като центриране от корнер намери ръката на Сисоко, но главният съдия си затвори очите, подминавайки с лека ръка ситуацията.

До почивката нова промяна в резултата не бе регистрирана, но само 3 минути след подновяването на играта Вила успя да се върне в мача, с попадение на Окоре за 1:1.

Последва известно раздвижване в редиците на домакините, но техните набези бяха охладени от... Бранислав Иванович. Въпреки наличието на такъв голям брой доказани реализатори, бранителят на Челси се оказа в най-изгодна позиция за отбелязване на втори, решителен гол и не сгреши, като с мощно воле не остави шансове на Гузан, оформяйки оказалото се и крайно 1:2.

Десетина минути преди изтичането на редовните 90 минути в игра влезе и новото попълнение на лондончани Хуан Куадрадо, за когото обаче не остана достатъчно време за пълноценна изява.

Така Челси остава лидер в класирането, като неприятностите, които изпитват преследвачите на отбора, съсредоточили се по-скоро в борбата помежду си, може и да се окажат доста благоприятни за Специалния, мълчалив португалец, начело на "сините" от Лондон...